Čec 152013
 

Technicky už existuje, Eutelsat Communications uvedla na trh první Ultra HD demo kanál v Evropě v lednu 2013, EUTELSAT satelitu 10A. Ve Velké Británii, BBC má plány na film a několik dokumentů s 4K zařízení v roce 2013, i když je to vlastně vyzkoušeno, Super Hi-Vision – nebo 8k – bylo vysílání z olympijských her v Londýně .

Stejně jako planeta Země byla jedním z prvních programů, které byly zobrazeny v HD, pro BBC Natural History Unit byl zadán úkol natáčení Survival v Ultra HD.

Jižní Korea v současné době razí cestu v Ultra HD vysílání, jeho KBS Kwanak vysílač používá DVB-T2 architekturu (tech za Freeview HD ve Spojeném království) posílá Ultra HD signál komprimovaný pomocí HEVC kódování.

Šestiměsíční zkušební období v USA je naplánováno na rok 2013, kdy se pokusí vysílání signálů Ultra HD TV v oblasti Baltimore, zatímco na Mobile World Congress 2013 španělská telekomunikační společnost Abertis, provedla experiment na vysílání Ultra HD TV snímků pomocí DVB-T2 a 84-palcového Ultra HD TV.

V roce 2014 Mistrovství světa z Brazílie se zobrazí v Ultra HD pro satelitní diváky v Japonsku, i když tato země bude vysílat Super Hi-Vision vysílání až v roce 2016 nebo 2018.

Zdroj: www.techradar.com/news

 Posted by at 23.23

Sorry, the comment form is closed at this time.

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT